Korduvkasutatavad mähkmed

Ma tahan armuda: miks?

Kõige sagedamini räägitakse vastumeelsusest armatsemise vastu, kuid armastuse soovist räägitakse palju harvemini. Tõepoolest, miks sa tahad armastada ja mida teha? Üks on selge - soov armatseda on täiesti tervislik ja loomulik.

Miks sa soovid seksi?

Soov armuda nimetatakse teaduslikult libiido. Libiido on väga individuaalne ja isegi sama inimese jaoks pole see pidev. Soovil armuda on palju põhjuseid. Esiteks on see füüsilised tegurid: armumine on lõbus, see leevendab stressi, on hea füüsiline treening. Seksuaalelu kogenematutel või kogenematutel inimestel on kiusatus proovida seksi, saada kogenumaks. Armastuse kõige olulisem füüsiline põhjus on ilmselt soov konkreetse inimese järele.

Armastust soovitakse ka mingil eesmärgil: saada laps, populaarsust koguda või kättemaksusoov (näiteks truudusetus). Kaks viimast põhjust on emotsionaalsemad ja sellel võivad olla negatiivsed tagajärjed. Sellistel juhtudel on parem kontrollida ennast ja hoiduda seksist.

Armastuse emotsionaalsed põhjused võivad olla armastus, pühendumus (abielu) või soov tänada.

Sageli tahad armuda, tundes end ebakindlana. Näiteks enesekindluse suurendamine, üritades partnerit eemale teistega seksimast või tundes partneri survet armuda.

Mis saab, kui ma tahan armuda?

Kui küsitakse: „Mida teha, kui ma tahan armatseda?”, On oluline mõelda hoolikalt põhjustele ja tagajärgedele. Kui soovite lihtsalt kätte maksta või oma populaarsust (sotsiaalset staatust) suurendada, on parem hoiduda. Samuti ei ole soovitatav oma seksuaalpartnereid sageli vahetada - see suurendab oluliselt nakkusohtu seksuaalsel teel levivad haigused. Armastajal on oluline kasutada rasestumisvastaseid vahendeid, et vältida planeerimata rasedusi ja haigusi. Muidugi, kui otsite kasvavat perekonda koos oma tavalise partneriga, peate armatsema ilma kaitsemeetmeteta.

Enamasti on armastuse tegemine normaalne ja tervislik, kui mõlemad partnerid seda soovivad. Nii et kui soovite armuda, ärge end vaoshoides ja leidke endale sobiv partner.