Korduvkasutatavad mähkmed

Neile, kes soovivad rasestuda

Niisiis, otsustasite, et on aeg pere kasvada. Nüüd peate tegema vaid oma partneriga pingutusi ja üheksa kuu pärast õõtsutate oma järglasi. Kuid asjad pole alati nii lihtsad. Isegi viljakad paarid rasestuvad tavaliselt vaid mõne kuuga. Naise viljakate päevade esimesel perioodil on rasedus suhteliselt haruldane. Mõned näpunäited naistele, kes soovivad rasestuda.

Keha üldine seisund

Keha hea tervis on rasestumise proovimisel tõenäoliselt kõige olulisem tegur. Erinevad toidud, kahjulike harjumuste (suitsetamine ja alkohol) täielik loobumine, füüsiline aktiivsus, piisav une kestus. On raske öelda, kui palju kõik need tegurid individuaalselt mõjutavad, kuid üks on selge - tervislik eluviis aitab suuresti kaasa teie eesmärgile saada lapsi.

Tervislikul kehal on veel üks väga oluline omadus - parem jõudlus voodis, nii kvalitatiivselt kui ka kvantitatiivselt.

Vitamiinid ja mineraalid

E-vitamiin on meeste sperma tootmisel oluline antioksüdant. Selle puudus võib põhjustada viljakusprobleeme. Mandlid ja muud pähklid, helbed, salat, oad, õlised kalad on rikkad E-vitamiini poolest.

C-vitamiin tugevdab immuunsussüsteemi ja on oluline ka sperma tootmisel. Seda leidub rohkesti kiivides, apelsinides, kibuvitsas, punases paprikas.

Tsink on tõenäoliselt kõige tuntum "viljakuse" mineraal, mis parandab sperma kvaliteeti. Enne rasestumist peaks mees saama kolme kuu jooksul piisavalt tsinki. Palju tsinki on kreeka pähklites, terades, kliides, lihas.

Foolhape on B-rühma vitamiin, mida on vaja rakkude jagunemiseks ja vererakkude moodustamiseks. Seetõttu peaksid lapseootel emad saama sellest vitamiinist piisavalt. Rasvhapet on palju maksas, kalas, rohelistes köögiviljades, tsitrusviljades ja kõikides teraviljatoodetes. Meestel on foolhapet vaja ka sperma kvaliteedi tagamiseks, eriti koos tsingiga.

Kaal

Nii alakaal kui ka ülekaal võivad põhjustada ovulatsioonihäireid, seetõttu on soovitatav hoida oma kehakaalu normi piires (vastavalt kehamassiindeksile (KMI)).

Seks

Rasestumise ajal ei ole üksmeelt seksi sageduse osas. Mõned väidavad, et rasedaks jäädes on võimatu liiga tihti armatseda. Armastades mitu korda nädalas, on raseduse tõenäosus väga hea. Teised usuvad, et mees peaks hoiduma seemnepurskest 2-3 päeva enne naise viljakamat perioodi, seega on sperma kvaliteetsem.

Ovulatsiooni testid

Viljastumise proovimisel on äärmiselt oluline teada saada naise viljakaimat perioodi, mis on ovulatsiooniperioodil. Ovulatsiooni kuupäev määratakse kõige täpsemalt ovulatsioonitestidega, seega on aega säästvate paaride jaoks suurepärane lahendus, mis suurendab pere lähitulevikus tõenäosust suureneda.

Hooaeg

Teadlaste arvates suurendab päikesevalgus, päeva pikkus, rasestumise tõenäosust. Seetõttu on soovitatav proovida viljastumist aasta kergel perioodil.