Kui kaua ovulatsioon kestab?

Ovulatsioon on muna väljumine munasarjast munajuhasse. See, kui kaua ovulatsioon kestab, pole mitte ainult eri naistel erinev, vaid võib sama naise puhul erineda ka erinevate tsüklite vahel. Muna püsib elujõulisena kuni 48 tundi - see aeg omistatakse ovulatsioonile, seega peetakse ovulatsiooni kestvaks 12-48 tunniks. Naist peetakse tsükli jooksul kuni 7 päevaks viljakaks (mõned optimistlikud uuringud näitavad kuni 10 päeva). Viljakas periood on palju pikem kui ovulatsiooni kestus, kuna mehe sperma püsib naise reproduktiivsüsteemis elujõulisena kuni 5 (mõnel juhul isegi pisut kauem) päeva.
Ehkki 7 viljakat päeva võib tunduda üsna pikk periood, on selle aja viimastel päevadel tõenäosus rasestuda väga väike. Parim on armuda 1-2 päeva enne ovulatsiooni.

Kuidas teada saada, millal toimub ovulatsioon?

Positiivne Ovulatsiooni test

Ovulatsiooni test on ovulatsiooni kõige usaldusväärsem märk. Kuna ovulatsioon on hormooni aktiivsuse tulemus, on just ovulatsioonitestiga tuvastatud hormooni LH (luteiniseeriva hormooni) koguse suurenemine 36% garantii, et ovulatsioon toimub järgmise 24 (72-XNUMX) tunni jooksul (see sõltub ka sellest, kui kaua ovulatsioon kestab). Ovulatsioonitesti kasutatakse tavaliselt kodus, sukeldades need uriiniga anumasse või lihtsalt urineerides. Tulemused selguvad mõne minutiga. Ovulatsioonitesti positiivse tulemuse korral on soovitatav armuda iga päev paar päeva alates sellest hetkest, alustades samal päeval.

Kehatemperatuur

See on tõenäoliselt kõige populaarsem ja lihtsam meetod ovulatsiooni tuvastamiseks. Selleks peate igal hommikul enne voodist tõusmist mõõtma oma kehatemperatuuri ja märkima selle. Kuna keha temperatuur tõuseb ovulatsiooni ajal ja püsib mõnda aega kõrgendatud. Mõne perioodi möödudes teate juba oma temperatuurimuutuse regulaarsust ja suudate seega ovulatsiooni enam-vähem ette näha. Tõsi, see meetod pole täiesti täpne ja kehatemperatuur näitab, et ovulatsioon on juba toimunud.

Emakakaela limaskesta muutused

Ovulatsiooni lähenedes emakakaela limaskest muutub: see pakseneb, sekretsioonid suurenevad ja need muutuvad vedelamaks. Nende värvus on tavaliselt toores munavalge ja ulatub sõrmede vahel vähemalt paar tolli. Kui olete ettevaatlik, saate ovulatsiooni enne selle tekkimist ennustada. Kui ovulatsiooni ei toimu, on emakakaela eritised kleepuvad, kreemja konsistentsiga või puuduvad need üldse.

Suurenenud iha seksi järele

Selgub, et loodus on nii sassis, et kõige rohkem armatsemiseks tahaks rasedaks jääda õigel ajal. Uuringud näitavad, et naised on kõige rohkem valmis armastama just siis, kui nad on viljakad. Naise libiido suureneb umbes paar päeva enne ovulatsiooni, mis on täpselt parim aeg armumiseks, et rasestuda. Kui teil on püsivad ja tugevad suhted, on soovitatav armastada sageli - iga päev või ülepäeviti, viljakate päevade jooksul.

Ovulatsiooni kuupäev saate teada arvutustabeli abil >>

Emakakaela asendi muutus

Ovulatsiooni lähenedes ei muutu mitte ainult emakakaela limaskest, vaid ka emakakaela enda asend. Teie viljakatel päevadel püsib see pisut kõrgemal, muutub pehmemaks ja avatumaks. Muidugi pole see alati hõlpsasti märgatav omadus.

Suurenenud rindade hellus

Enamik naisi kogeb, et nende rinnad muutuvad tundlikumaks vahetult enne ovulatsiooni või vahetult pärast seda. See on seotud hormoonide aktiivsusega, mis valmistavad keha ette raseduseks. Selle sümptomi puuduseks on see, et kõigil naistel pole tundlikkus ühesugune - teised ei pruugi seda lihtsalt märgata. Lisaks võib rindade hellus suureneda muudel põhjustel.

Kui te ei suuda esimesel katseaastal rasestuda, on soovitatav pöörduda arsti poole viljakuse spetsialistid.