Kuidas kasutada ovulatsioonitesti

Ovulatsioonitestid määravad teie tsükli kõige viljakama perioodi väga täpselt, usaldusväärselt ja eelnevalt. See suurendab teie rasestumise võimalusi märkimisväärselt. Ovulatsiooni testid väga lihtne ja mugav kasutada kodus ning saadaval veebipoodides. Enne ovulatsioonitestide kasutamist on vaja ekraanil olevad juhised koos läbi lugeda. Selles artiklis käsitleme üksikasjalikult, kuidas kodus ovulatsiooni teste kasutada.

Ovulatsioonitestide läbiviimine

Ovulatsioonitestide tegemine põhineb hormooni LH (luteiniseeriva hormooni) sisaldusel naise uriinis. Isegi enne ovulatsiooni toimumist suureneb LH sisaldus kehas väga järsult. Ovulatsioonitestid tuvastavad selle väga olulise muutuse, mis on nende täpsuse ja usaldusväärsuse põhjus. Positiivne ovulatsioonitesti näitab, et naise viljakaim periood algab järgmise kolme päeva jooksul. Viljakuse tipp saabub umbes 36 tundi pärast LH taseme tõusu.

Oluline on meeles pidada, et LH taseme tõus on väga lühike, seetõttu on ovulatsioonitesti kasutamise aeg väga oluline. Kuna LH eritub hommikul, on parim test keskpäeval või pärastlõunal.

Kuidas kasutada ovulatsioonitesti?

Ovulatsioonitestid on kahte tüüpi: ribad ja padrunid. Mõlemad on võrdselt usaldusväärsed ja täpsed ning kumbki, mida kasutate, on vaid teie enda valik. Ribatesti kasutamisel tuleb see mõneks sekundiks sukeldada uriinianumasse. Samuti on olemas testid, mida kasutatakse nende peal otse urineerimiseks.

Pärast testi mõneks sekundiks uriini kastmist on tulemused tavaliselt juba viie minuti jooksul näha. Testi tulemused on tavaliselt riba kujul (vt joonis allpool). Testil on kontrollriba, mille abil saab värvi intensiivsuse abil öelda, kas tulemus on positiivne (kui riba värvid on sama või heledamad kui kontrollribadel) või negatiivne (kui riba on kahvatum kui kontroll). Pidage meeles, et teie kehal on alati väike LH, nii et nõrk värv ei tähenda testi positiivset - on väga oluline seda võrrelda kontrollriba.

Millal kasutada ovulatsioonitesti?

Ovulatsioonitestide kasutuselevõtu ajastus tsükli vältel on ülioluline. Sest kui hakkate liiga hilja, võite lihtsalt ovulatsiooni aega veeta. Et olla kindel, peate tegema väikese arvutuse.

Kõigepealt peate teadma oma menstruaaltsükli pikkust: alates esimesest päevast ilmneb verejooks kuni viimase päevani enne järgmise veritsusperioodi algust. Te peaksite teadma oma viimase paari tsükli normaalset (keskmist) kestust. Seejärel saate alloleva tabeli põhjal teada saada, millal ovulatsioonitestid kasutama hakata:

Teie tsükli kestus Jalgrattapäev, kui saatehakake kasutama ovulatsioonitesti
21 päeva 5 päeva
22 päeva 6 päeva
23 päeva 7 päeva
24 päeva 8 päeva
25 päeva 9 päeva
26 päeva 10 päeva
27 päeva 11 päeva
28 päeva 12 päeva
29 päeva 13 päeva
30 päeva 14 päeva
31 päeva 15 päeva
32 päeva 16 päeva
33 päeva 17 päeva
34 päeva 18 päeva
35 päeva 19 päeva
36 päeva 20 päeva
37 päeva 21 päeva
38 päeva 22 päeva
39 päeva 23 päeva

Et teada saada oma viljakad päevad, saab kasutada ka ovulatsioonikalkulaatorit. Kui sisestate oma viimase tsükli esimese päeva kuupäeva ja kestuse, saate teada, millal on teie järgmine viljakas periood. Kuid ovulatsioonikalkulaator põhineb keskmistel, seega oodataval tulemusel mitte nii täpsed kui ovulatsioonitestid.