Korduvkasutatavad mähkmed

Kuidas ovulatsioonitestid toimivad?

Ovulatsioonitestid määravad teie tsükli kõige viljakama perioodi väga täpselt, usaldusväärselt ja ette. Sel viisil suurendavad nad rasestumise võimalusi. Ovulatsioonteste on kodus väga lihtne kasutada ja neid saab veebist osta. Enne testide kasutamist lugege alati juhiseid ja selles artiklis räägime ovulatsioonitestide toimimisest ja anname mõned olulised näpunäited nende kasutamiseks.

Ovulatsiooni testid kuulutab viljakad päevad ette

Ovulatsioon on protsess, mille käigus muna lahkub munasarjast ja siseneb munajuhasse, kus seda saab viljastada.

Enamiku naiste jaoks toimub ovulatsioon tsükli keskel, umbes 14. päeval. Kui teie tsüklid on ebaregulaarsed, võib ovulatsiooni täpse kuupäeva ennustamine olla keeruline. Lisaks võivad mitmed ümbritsevad tegurid põhjustada ovulatsiooni varem või hiljem kui arvatakse. Üldiselt käituvad naiste kehad väga erinevalt ja ovulatsioon võib toimuda tsükli 8. päevast 21. päevani. Üldiselt, mida pikem on naiste tsükkel, seda hilisem ovulatsioon toimub.

Paar sõna ovulatsiooni kohta. Muna kasvab ja areneb kokkupuutel FSH ehk folliikuleid stimuleeriva hormooniga. Ovulatsiooni ise, st muna eraldumise munasarjast, põhjustab LH ehk luteiniseeriva hormooni kontsentratsiooni järsk tõus organismis.

Ovulatsioonitestid on suurepärane vahend eelkõige seetõttu, et ennustavad ovulatsiooni ette. Ja teeb seda väga täpselt ja usaldusväärselt. Ovulatsiooni kalkulaator, kehatemperatuuri mõõt, on ovulatsiooni kindlaksmääramiseks tavaliselt kasutatav viis, kuid need pole nii täpsed ega usaldusväärsed.

Kuidas ovulatsioonitestid toimivad?

Ovulatsioonitestide läbiviimisel võetakse aluseks LH sisaldus kehas. Isegi enne ovulatsiooni algust on kehas LH-taseme järsk ja dramaatiline tõus. Ovulatsioonitestid määravad selle muutuse, mis on nende täpsuse ja usaldusväärsuse põhjus. Positiivne ovulatsioonitesti tulemus tähendab, et naise viljakaim periood algab järgmise kolme päeva jooksul. Viljakuse tipp saabub umbes 36 tundi pärast LH taseme tõusu.

LH taseme tõus on väga lühike, seetõttu on ovulatsioonitesti kasutamise aeg väga oluline. Kuna LH eritub hommikul, on parim test keskpäeval või pärastlõunal.

Ovulatsioonitestide kasutamine ja tulemuste tõlgendamine

Ovulatsioonitestid on kahte tüüpi: ribad ja padrunid. Mõlemad on võrdselt usaldusväärsed ja täpsed ning kumbki, mida kasutate, on vaid teie enda valik. Lindi kasutamisel tuleks seda mõneks sekundiks leotada uriinianumas. Samuti on olemas testid, mida kasutatakse nende peal otse urineerimiseks.

Pärast testi mõneks sekundiks uriini kastmist ilmuvad tulemused tavaliselt viie minuti jooksul. Testitulemused on tavaliselt nähtavad riba kujul. Testil on kontrollriba, mille abil saab värvi intensiivsuse põhjal öelda, kas tulemus on positiivne (kui riba värv on kontrollribadest sama või heledam) või negatiivne (kui riba on kontrollist kahvatum). Pidage meeles, et teie kehas on alati väike LH, nii et nõrk värv ei tähenda ovulatsiooni tekkimist - on väga oluline võrrelda seda kontrollribaga.

Ovulatsiooni testid

Millal alustada ovulatsioonitestide kasutamist?

Väga oluline on teada, millal tsükli ajal ovulatsioonikatseid kasutama hakata. Kui alustate liiga hilja, võite ovulatsiooni aja lihtsalt vahele jätta. Et selles kindel olla, peate tegema väikese arvutuse.

Kõigepealt peate teadma oma tsükli kestust: esimesest päevast alates tekib verejooks kuni viimase päevani enne järgmise veritsusperioodi algust. Peaksite teadma oma viimaste tsüklite normaalset kestust. Seejärel saate vastavalt alltoodud tabelile teada, millal alustada ovulatsioonitestide kasutamist:

Teie tsükli kestus Tsükli päev, millal saate hakata kasutama ovulatsioonitesti
21 päeva 5 päeva
22 päeva 6 päeva
23 päeva 7 päeva
24 päeva 8 päeva
25 päeva 9 päeva
26 päeva 10 päeva
27 päeva 11 päeva
28 päeva 12 päeva
29 päeva 13 päeva
30 päeva 14 päeva
31 päeva 15 päeva
32 päeva 16 päeva
33 päeva 17 päeva
34 päeva 18 päeva
35 päeva 19 päeva
36 päeva 20 päeva
37 päeva 21 päeva
38 päeva 22 päeva
39 päeva 23 päeva

Oma viljakate päevade väljaselgitamiseks võite kasutada ja ovulatsiooni kalkulaator. Kuid see põhineb keskmistel, oodataval tulemusel ja pole seetõttu nii täpne kui ovulatsioonitestid.