Korduvkasutatavad mähkmed

Meeste viljakuse testid

Meeste viljakuse testid (nn sperma testid) on kodus kõige lihtsam viis teha kindlaks, kas mees on viljakas.

Kuigi paljud inimesed usuvad endiselt, et viljatus on naiste probleem, on peaaegu 40 protsenti. viljatute paaride juhtumid, nimelt meeste viljakuse probleemid, on peamine põhjus, miks paar ei saa lapsi. Seetõttu on väga oluline, et mehed, nagu ka naised, kontrolliksid nende viljakust. Kahjuks teevad üsna paljud mehed seda vastumeelselt, peavad seda natuke häbiks. See on ilmselt tingitud hirmust, et selgub, et mees on viljatu. Kuid mida varem probleem tuvastatakse, seda tõenäolisem on see lahendatud ja samal ajal saada edukaid lapsi. Lisaks on psühholoogiliselt väga oluline mehe võrdne osalemine viljakuse probleemide lahendamisel.

Visiit arsti juurde

Visiit uroloogi juurde on suurepärane viis teha kindlaks, kas mehel on viljakusprobleeme. Selline kontroll koosneb tavaliselt mitmest osast:

  • Mehe terviseanalüüsi analüüs alates operatsioonist kuni ravimini.
  • Ülevaade elustiilist: kahjulikud harjumused, töö iseloom jne
  • Kontrollimine.
  • Siiras ja avatud vestlus oma seksuaalelu kohta. Mis tahes probleeme, küsimusi või ebakindlust tuleb arstile teatada.

Igal juhul peab mees esitama ka oma spermaproovi, mida tuleks võimalikult kiiresti uurida.

Meeste viljakuse testid

Meeste viljakuse testid põhinevad samal põhimõttel - need määravad sperma hulga mehe spermatosoidides. Sellised kodused testid on täpsed 95 protsendi ulatuses. juhtudel. Tulemuste saamiseks kulub vaid umbes 10 minutit. Kui test on negatiivne (tavaliselt siis, kui sperma kontsentratsioon on alla 20 miljoni / ml), peaks mees pöörduma arsti poole. Kui testi tulemus on positiivne, loetakse sperma kontsentratsioon isases spermas normaalseks.

Piisav sperma ei taga siiski veel, et mees oleks tõeliselt viljakas. Sperma testid näitavad ainult sperma kontsentratsiooni, samas kui muud tegurid on olulised: sperma maht, kogu sperma arv, sperma elujõulisus, liikuvus (liikumine) ja kuju.

Olgu kuidas on, aga meeste viljakustestid on mugav ja lihtne viis sperma kvaliteedi määramiseks. See võib olla esimene samm enne uroloogiga konsulteerimist, eriti teadmine, et mehed ei soovi seda teha.