Millal rasedustesti kasutada?

Kui arvate, et võite olla rase, on lihtsaim ja kiireim viis teada saada Rasedustestid. Kui test on positiivne, võib seda korrata ja kui tulemus kinnitatakse, saate juba oma arstiga rääkida. Siin on mõned tüüpilised juhtumid, kus on soovitatav kasutada rasedustesti.

Uuringud näitavad, et rasedustestide tulemusi on kinnitatud 99 protsenti. juhtumid, kui naine täidab seda pärast viivitatud menstruatsiooni. Rasedustestide eeliseks on see, et neid on lihtne kasutada kodus, eraviisiliselt. Tulemus on teada mõne minuti pärast.

Siin on mõned juhtumid, kus on soovitatav kasutada rasedustesti:

1. Menstruatsiooni hilinemine

See on kõige tuntum ja usaldusväärsem märk, et olete rase. Kui te ei jälgi menstruatsioone hoolikalt, võib olla keeruline kindlaks teha, kas menstruatsioonid hilinevad. Rasedustesti on soovitatav teha juhul, kui viimasest menstruatsioonist on möödunud üle kuu. Oluline on meeles pidada, et stress, teatud dieedid, kasutatavad ravimid ja muud tegurid võivad põhjustada ka teie menstruatsiooni viivitust.

Jälgige ka tupest väljutamist. Väike veritsus on sageli raseduse varajases staadiumis, kuna just sel ajal kinnitub viljastatud munarakk emaka seinale. Jälgige eritiste värvi, paksust, veremahtu jms.

Kui teil tekib selline veritsus või rasedustesti tulemused on positiivsed, pöörduge oma arsti poole.

2. Kõhuvalu

Implantaat (viljastatud munaraku kinnitumine emaka seina külge) võib põhjustada ka sarnast valu kui menstruatsiooni ajal. Raseduse alguses ilmneb selline valu sageli naisel. Nii et kui tunnete end sarnaselt menstruatsioonikrampidega, kuid menstruatsioon ei alga - kasutage rasedustesti. Tavaliselt kulub pärast implanteerimist 7–10 päeva, kui nn rasedushormooni (hCG) on uriinis juba võimalik tuvastada.

3. valu rinnus

Raseda naise keha hakkab tootma üha enam östrogeeni ja progesterooni hormoone ning nende aktiivsus muudab naise keha nii, et see valmistaks ette loote arenguks.

Teie rinnad võivad muutuda tundlikuks ja veidi suureneda, kuna neisse siseneb rohkem verd. See võib ka natuke nibusid haavata ja muuta rinnaveenid tumedamaks.

Kuid need sümptomid on menstruatsiooni lähenemise ajal sageli tavalised, nii et need ei ole alati märk sellest, et olete rase.

4. Tunded muutuvad

Lisaks kõhuvalu ja rindade ülitundlikkusele võivad naisel raseduse varajases staadiumis tekkida järgmised sümptomid:

  • iiveldus
  • vastumeelsus toidu vastu (soovitakse teatud tooteid ja teisi mitte)
  • väsimus
  • sagedane urineerimine

Aja jooksul võivad need sümptomid süveneda kuni raseduse esimese trimestri lõpuni, kui hCG tase kehas on tasakaalus. Hoidke lihtsalt oma keha ja kõiki ebaharilikke muutusi silma peal. Kui juhtub midagi ebaharilikku, hankige rasedustesti.

5. Rasestumisvastased vahendid ei töötanud

Rasestumisvastased tabletid, kondoomid ja muud rasestumisvastased vahendid pole 100 protsenti. efektiivne. Isegi koos nendega on rasestumise võimalus alati väike. Kondoomid võivad rebeneda, võite unustada pillide võtmise ja nii edasi. Seetõttu ärge viivitage rasedustestiga, isegi kui kasutate rasestumisvastaseid vahendeid, rasedustesti ilmnemise korral.

Kui kahtlete - tehke rasedustest

Lühidalt öeldes on igal viljakal naisel, kes elab aktiivset seksuaalelu, võimalus rasestuda iga kuu, isegi kui mõlemad partnerid on turvalised. Seega, kui arvate, et võite olla rase, ärge oodake ja veenduge ise - kasutage rasedustesti. Toetatakse rasedustestide läbiviimist hormonaalsed muutused kehas, nii et need on usaldusväärne viis raseduse tuvastamiseks.

Parim on testi teha pärast viivitatud perioodi möödumist. Rohkem selle kohta rasedustestid ja nende kasutamine loe siit.