Raseduskalkulaator

Allpool olev raseduse kalkulaator (rasedus- ja sünnituskalkulaator) võimaldab teil teada saada ligikaudse sünnikuupäeva, kui teate oma viimase menstruatsiooni esimese päeva kuupäeva enne rasestumist.

Osta rasedustesti odavalt (kliki siia)

Ootate last ja tahate kindlasti teada oma sünnikuupäeva. Ligikaudse sünnikuupäeva väljaselgitamiseks on lihtsaim ja kiireim sünnikalkulaator (või raseduskalkulaator). Pidage meeles, et ainult väga väike osa naistest sünnitab vaikimisi sünnikuupäeval, kuid selle teadmine on siiski vajalik. See aitab teil rasedust paremini planeerida ja sünnituseks valmistuda.

nestumi test

Raseduskalkulaator

See raseduse kalkulaator või sünnituskalkulaator aitab teil teada saada, millal võite last oodata. Ligikaudne kuupäev on antud, kuna täpset sünnikuupäeva on praktiliselt võimatu ennustada. Rasedus kestab tavaliselt 37 kuni 42 nädalat alates viimase menstruatsiooni esimesest päevast. Sünnikuupäeva teadasaamiseks sisestage või valige allolevasse esimesse väljale viimase menstruaaltsükli esimese päeva kuupäev ja näete tulemust peagi. Edu!

Kuidas sa tead, et oled rase?

Hilinenud periood on esimene märk sellest, et olete rase, kuid see pole alati 100 protsenti. eesmärgid. Lapseootuse väljaselgitamiseks on rohkem võimalusi.

Rasedustestid

Esita rasedustesti kodus on väga lihtne. Testid on saadaval veebis spetsiaalsetes kauplustes, kus on palju valikuid ja hindu. Testid on tavaliselt usaldusväärsed, kuna need kõik põhinevad samadel usaldusväärsetel toimemeetoditel, see tähendab, et nad on tundlikud nn rasedushormooni (hCG) suhtes. Selle hormooni tootmine organismis algab kohe pärast viljastamist ja uriinis tuvastatakse see juba 2-3 nädalat pärast viljastamist. Lihtsaimad rasedustestid on võlukepi kujul, urineeritakse neile või kastetakse uriiniga. Mõne minuti pärast on tulemus juba nähtav. Positiivset tulemust (olete rase) peetakse väga usaldusväärseks, kui tegite kõik õigesti. Testide usaldusväärsus on tavaliselt 99%.

Arsti juures

Raseduse kontrollimiseks võite testi mitte ainult kodus teha, vaid ka arsti külastada. Tegelikult on isegi enne arsti külastamist soovitatav teha test kodus ja kui tulemus on positiivne, siis juba pöörduge spetsialisti poole. Arst saab teha ka vereanalüüsi: testitakse sama hormooni (hCG), ainult seda leitakse veres varem kui uriinis.

Muud raseduse tunnused

Embrüo välimus naise kehas langeb kokku suurte muutustega, nii füüsiliste kui ka psühholoogilistega. Mõned rasedatel esinevad sümptomid:

 • Väsimus
 • Tundlikud rinnad
 • Iiveldus ja oksendamine
 • Kõhukinnisus ja gaasi kogunemine
 • Sage urineerimine
 • Meeleolumuutused
 • Kõhuvalu
 • Suguelundite sügelus
 • Ülitundlikkus lõhna suhtes

On palju muid sümptomeid, need esinevad erinevatel naistel erinevalt. Mõne inimese heaolu ja seisund ei muutu pärast rasedust üldiselt kuigi palju, kuid enamus tunnevad siiski enam-vähem ebamugavust.

Rasedus

Rasedus on 37-42-nädalane periood, mille jooksul naise kehas sündinud uus elu kasvab, areneb ja valmistub maailma nägema. Rasedus jaguneb tavaliselt kolmeks trimestriks.

Raseduse esimene trimester

Raseduse esimene trimester (1-12 rasedusnädalat) on enamiku, eriti esmakordselt rasedate naiste jaoks üsna raske test. Peate kohanema tohutute muutustega kehas. Kuigi vastsündinu ootamine on üks põnevamaid eluetappe, on see samal ajal väga vastutustundlik periood, milleks tuleb hästi valmistuda. Teades, mida konkreetsel rasedusel oodata, võib seda perioodi oluliselt hõlbustada.

Raseduse teine ​​trimester

Raseduse teise trimestri algus (13-28 rasedusnädalat) langeb tavaliselt kokku heaolu paranemisega. Esimesel trimestril lakkab väsinud iiveldus ja väsimus kadumast, nii et hakkate end energilisemaks tundma, võite öelda - tunnete end sarnaselt enne rasestumist.
Raseduse teine ​​trimester on enamiku rasedate jaoks kõige lihtsam kolm raseduskuud. Sel ajal on sünnituse ja beebi kasvatamise planeerimine ja ettevalmistamine väga soodne. Teisel trimestril kasvab loode väga kiiresti. 18–22 rasedusnädalal peaksite loote arengu kontrollimiseks tegema ultraheli. Sel ajal saate soovi korral teada ka tulevase beebi soo. Kuigi enesetunne on parem, on ka raseduse teine ​​trimester täis märgatavaid muutusi kehas.

Raseduse kolmas trimester

Kuigi sünnitamiseni on jäänud vaid paar nädalat, on raseduse kolmas trimester sageli kõige raskem. Raseduse kolmas trimester algab 28. rasedusnädalal ja kestab sünnituseni, mis on umbes 40 rasedusnädalat.

Sünnitus

Nii et raseduse lõpupoole läheneb sünnitus. Selleks peate olema eelnevalt ette valmistatud. On palju märke, et kauaoodatud beebi näeb varsti maailma.

Eelseisva sünnituse märgid

Esialgne sünnikuupäev (sünnikalkulaator või arst annab sama kuupäeva, sest arvutusvalem on sama) on ainult juhend - sünnitus võib toimuda varem või hiljem. See on normaalne, kui sünnitus algab esialgsel kuupäeval kuni kolm nädalat varem või kuni kaks nädalat hiljem.

 • Kergendamine. See ilmneb siis, kui loote pea laskub kõhuõõnes - nii saab see valmis teie emakast lahkumiseks. Teie kõht võib tunduda madalamal kui varem, hingamine võib olla lihtsam, kuna loode ei vajuta enam nii tugevalt kopse. Samuti võiksite sagedamini urineerida, kuna muutunud asendis hakkab loote pea vajutama põit. Need sümptomid võivad ilmneda mõni nädal või tund enne sünnitust.
 • Emakakaela verine või pruun eritis tähendab seda, et emaka nakkuste eest kaitsv vooder on katki. See võib juhtuda mõni päev enne sünnitust.
 • See võib olla märk sellest, et sünnitus on juba väga kiire.
 • Tupest välja voolav vedelik tähendab, et loote ümbritsev amnionikott on rebenenud. See võib juhtuda mõni tund enne sünnitust või sünnituse ajal. Enamik naisi sünnitab järgmise 24 tunni jooksul pärast ilmumist vetest.
 • Kõhukinnisus. Kuigi emaka kokkutõmbed on sünnituse lähenemisega normaalsed, kui need korduvad sagedamini kui iga 10 minuti järel, võib see olla märk sellest, et sünnitus on juba algamas.

Sünnitusetapid

Neid on tavaliselt kolm sünnitus etapid:

Esimene (ava) etapp

See on periood, mis algab esimestest regulaarsetest kontraktsioonidest ja lõpeb emakakaela täieliku avanemisega. Sel perioodil emakakael lameneb ja selle sisemised ja välised vasikad on piisavalt avatud, et lootel oleks võimalik väljapoole libiseda. Sellel perioodil on kõige olulisemad kokkutõmbed. Nende ajal tõmbuvad kokku emaka seina silelihased, mis ei sõltu naise tahtest. Kontraktsioonid põhjustavad valu. Kuna valu tugevus sõltub naise närvitüübist, ei tunne kõik naised ühtemoodi - mõned võivad olla väga pettumust valmistavad, teised tunnevad end suhteliselt kergelt.

Emaka lihaste kokkutõmbumisel kandub rõhk amnionikotti, mis pingestub ja pigistub emakakaela sisevoodrisse, laiendades neid. Loote amnionivedelik ärritab emakakaelale vajutades selle närvilõpmeid, tugevdades sellega kokkutõmbeid. Kui kokkutõmbed suurenevad, suureneb ka rõhk, nii et amniootiline kotike tungib üha sügavamale ja emaka kanal laieneb, kuni see joondub emakaõõnde.

Esimest korda sünnitavate naiste avanemisprotsess erineb uuesti sünnitamisest. Viimase jaoks kogu protsess kestab kuni 12 tundi ja esimest korda emad peavad ootama kuni 16 tundi. Emakakaela piisavalt avamisel surutakse loote pea üha enam emakakaela seintele. Kui pea on vastu vaagna seinu, ei saa lootevesi vabalt ringi liikuda, mistõttu see jaguneb kaheks osaks: eesmine (koguneb loote pea alla) ja tagumine (koguneb loote pea kohal). Kui sisemine rõhk ei talu, puruneb lootevesi, mistõttu eesmised veed tühjenevad.

Teine etapp (väljasaatmine)

See etapp kestab emakakaela täielikust avanemisest kuni loote sünnini. Esmakordsetel emadel kestab see 2–4 tundi ja korduvatel emadel kuni 2 tundi. Kokkutõmbed korduvad iga 2-3 minuti järel ja kestavad kuni 1 minut. Kui lootevesi rebeneb ja eesmised veed lekivad, surub pea veelgi emaka seinu ja ärritab neid. Esialgu, kui vesi ära voolab, purunevad kokkutõmbed 10-15 minutiks, kuni emaka lihased kohanevad vähenenud emaka mahuga. Hiljem hakkavad need suurenema ja kestavad iga 1-2 minuti järel, kestes umbes 90 sekundit. Siinkohal aitavad sünnitusprotsessile kaasa ka kõhupressi kontraktiilsed lihased, suurendades kontraktsioonide tugevust. Reflektiivselt kokkutõmbunud lihased põhjustavad soovi kangestuda. Samal ajal toimivad loote ja kõhulihased (keeled) lootele läbi väikese vaagna.

Kolmas etapp (platsenta periood)

Sünnituse viimane etapp, mis algab loote sünnist ja lõpeb platsenta eemaldamisega. Tavaliselt jääb loote eemaldamisel emakasse ainult platsenta ja vooder, mille tagajärjel emakas kahaneb ja muutub sfääriliseks. Kokkutõmbed kaovad mõneks ajaks, kuid algavad siis uuesti. Selle tagajärjel platsenta põrkub välja ja lepingulised kõhulihased aitavad selle sünnikanalist välja lükata. Sel perioodil kaotab naine kuni 250 ml verd. See periood kestab kuni 30 minutit.