Korduvkasutatavad mähkmed

Ovulatsioon ja seks

Ovulatsioon ja seks on tõenäoliselt kõige olulisemad asjad rasestumiseks. Kõik on tõesti väga lihtne: pere kasvamiseks peate armastama. Kui soovite tõhusalt armuda, peate teadma, millal ovulatsioon toimub. Mõned paarid teevad vea: armuda, kui nad saavad teada, et ovulatsioon on juba toimunud. Sel ajal võib armuda sageli liiga hilja. Pärast ovulatsiooni munasarjast lahkunud munarakk püsib elujõuline vaid umbes 12–24 tundi. Seetõttu, kui ütleme, et ovulatsioon toimus varahommikul või öösel ning teie ja teie partner armusite sel õhtul, on tõenäoliselt liiga hilja. Millal peaksite siis armatsema?

Naised viljakad päevad hõlmab paar päeva enne ovulatsiooni. Tavaliselt öeldakse, et 6-7 päeva enne ovulatsiooni on aeg armuda. (Muidugi, kui te ei soovi rasestuda, peaksite just sellest ajast hoiduma seksist.) Parim aeg armuda on viimane 3 päeva enne ovulatsiooni. Põhimõte on see, et mehe sperma püsib elujõuline 3–5 päeva, seega on kõige parem, kui seeme on ovulatsiooni ajal juba paigas. Nii on väga tõenäoline, et rasestute.

Kui tihti peaksite viljakatel päevadel armatsema? Soovitatav on armuda igal teisel päeval. Sellest piisab, et rasestuda, on oluline, et armuksite õigel ajal. Uuringud näitavad, et iga päev seksimisega ei suurenda teie raseduse tõenäosus vaevalt seda, kui seksite igal teisel päeval.

Uurige ovulatsiooni toimumise kohta, eelistatavalt ovulatsioonitestide abil.

Kui teil ei õnnestu aasta jooksul rasestuda, peate nägema arsti. Viimasel ajal on viljakusprobleemide arv märkimisväärselt suurenenud, seetõttu on väga oluline neid tuvastada ja ravida.