Korduvkasutatavad mähkmed

Ovulatsiooni sümptomid

Ovulatsiooni sümptomid on iga naise jaoks erinevad, mõni ei koge üldse. Lisaks varieeruvad ka ovulatsiooni ajad. Mõnede naiste puhul toimub ovulatsioon igas tsüklis samal ajal, teiste puhul võib see toimuda isegi erinevatel päevadel.

Ovulatsiooni sümptomite jälgimisel on kõige olulisem teada saada, millal ovulatsioon toimub. Samuti on väga oluline täpselt teada, millised ovulatsiooni sümptomid võivad ilmneda.

Ovulatsiooni kuupäev saate teada arvutustabeli abil >>

Kõik see on raseduse ajal väga oluline, kuna ovulatsioon on eduka viljastamise võti. Seetõttu peaksite olema teadlik ovulatsiooni võimalikest sümptomitest ja teadma, mida need tähendavad.

Ovulatsiooni peamised sümptomid

Jällegi on oluline märkida, et sümptomid võivad naistel erineda või neid ei pruugi üldse esineda. Kuid siin on kõige tavalisemad ovulatsiooni sümptomid naistel.

  • Emakakaela sekretsioonid. Need värsked eritised, mis meenutavad munavalget, on oluline märk sellest, et olete ovulatsioonis või plaanite ovulatsiooni. Ovulatsioon toimub tavaliselt päeval, mil need sekretsioonid esinevad kõige rohkem.
  • Kehatemperatuuri muutus. Vahetult enne ovulatsiooni langeb mõnede naiste kehatemperatuur veidi, samal ajal kui kohe pärast ovulatsiooni tõuseb see märkimisväärselt. Selline temperatuuri tõus on märk sellest, et ovulatsioon on just toimunud. Teie kehatemperatuuri regulaarne mõõtmine ja märkimine mitme kuu jooksul aitab teil ovulatsiooni toimumist paremini ette näha.
  • Emakakaela asend ja seisund. Emakakael läbib ovulatsiooni ilmnemisel mitmeid muutusi. Ovulatsiooni ajal on emakakael pehme, avatud, niiske, selle asukoht on veidi kõrgem. Emakakaela erinevuste märkamine normaalsetes ja ovulatsioonitingimustes võtab aega.

Need on ovulatsiooni kolm kõige olulisemat sümptomit, teades, et suudate edukalt ennustada, millal keha ovulatsiooni hakkab.

Ovulatsiooni sekundaarsed sümptomid

Lisaks kolmele mainitud peamisele on ka mitmeid teisi ovulatsiooni sümptomeid, mida naised võivad kogeda. Neid nimetatakse sekundaarseteks ega ole kõigile naistele tavalised ning nad ei pruugi olla nii märgatavad.

Teisese ovulatsiooni sümptomid:

  • Väike veritsus (palju vähem kui menstruatsiooni ajal)
  • Kerge valu kõhu ühel küljel
  • Rindkere ülitundlikkus
  • Kõhupuhitus
  • Kõrgenenud libiido (iha seksi järele)
  • Suurenenud lõhnataju, maitse ja nägemine

Ovulatsiooni sümptomite äratundmise õppimine ei pruugi alguses olla lihtne, kuid mõne aja pärast suudate neid hõlpsalt eristada. Oma tsüklit paremini tundma õppides ennustate vähemalt ligikaudselt ovulatsiooni kuupäeva ja see aitab muu hulgas teada, millal alustada ovulatsioonitestide kasutamist, mis ennustavad ovulatsiooni kuupäeva täpselt.

Toimub ovulatsioon. Mis järgmiseks?