Korduvkasutatavad mähkmed

Ovulatsioonitestid: kuidas kasutada?

Ovulatsiooni testid on täpsed, usaldusväärsed ja ette määrake oma tsükli kõige viljakam periood. Nii suurendavad need oluliselt rasestumise võimalust. Ovulatsiooni teste on kodus väga lihtne kasutada ja neid saab veebis soodsalt osta. Enne testide kasutamist on oluline läbi lugeda juhised, et veenduda nende õiges kasutamises. Selles artiklis käsitleme ovulatsioonitestide toimimist ja anname mõned näpunäited nende kasutamiseks.

Ovulatsiooni test näitab teie viljakaid päevi

Ovulatsioon on protsess, mille käigus muna lahkub munasarjast ja siseneb munajuhasse, kus seda saab viljastada. Enamiku naiste puhul toimub ovulatsioon umbes tsükli keskel, umbes 14. päeval. Kui teie tsüklid on ebaregulaarsed, võib ovulatsiooni täpse kuupäeva ennustamine olla keeruline. Lisaks võivad mitmed ümbritsevad tegurid viia ovulatsiooni tekkeni varem või hiljem, kui oodati. Üldiselt käituvad naiste kehad väga erinevalt ja ovulatsioon võib toimuda tsükli 8. kuni 21. päevani. Tavaliselt, mida pikem on naise tsükkel, seda hiljem see juhtub ovulatsioon.

Paar sõna ovulatsiooni kohta. Muna kasvab ja areneb kokkupuutel FSH-ga ehk folliikuleid stimuleeriva hormooniga. Ovulatsioon ise ehk muna eraldumine munasarjast on põhjustatud LH ehk luteiniseeriva hormooni kontsentratsiooni järsust suurenemisest organismis.

Ovulatsioonitestid on suurepärane vahend peamiselt seetõttu, et need ennustavad ovulatsiooni ette. Ja teeb seda väga täpselt ja usaldusväärselt. Ovulatsiooni kalkulaator, kehatemperatuuri mõõt, on ovulatsiooni määramiseks tavaliselt kasutatav meetod, kuid need pole kaugeltki täpsed ega usaldusväärsed.

Ovulatsioonitestide läbiviimine

Ovulatsioonitestide mõju põhineb ülalnimetatud luteiniseeriva hormooni LH kogusel organismis, täpsemalt uriinis. Juba enne ovulatsiooni algust on organismis järsk ja väga oluline LH taseme tõus. Ovulatsiooni testid tuvastavad selle muutuse, mis on nende täpsuse ja usaldusväärsuse põhjus. Lõppude lõpuks sõltub teie tsükli kulg hormoonide aktiivsusest. Ovulatsiooni testi positiivne tulemus tähendab, et ovulatsioon toimub järgmise kolme päeva jooksul või 24–72 tunni jooksul. Fertiilsuse tipp saabub umbes 36 tundi pärast positiivset ovulatsiooni testi.

LH taseme tõus on väga lühike, seetõttu on ovulatsioonitesti kasutamise aeg väga oluline. Kuna LH eritub hommikul, on kõige parem teha test keskpäeval või pärastlõunal.

Ovulatsioonitestide kasutamine ja tulemused

Ovulatsiooni testid on tavaliselt kahte tüüpi: ribad ja padrunid. Mõlemad on võrdselt usaldusväärsed ja täpsed ning see, millist neist kasutate, on teie otsustada. Lindi kasutamisel tuleb seda mõneks sekundiks leotada uriinianumas. Samuti on olemas testid, mida kasutatakse otse neile urineerimisel.

Pärast testi mõneks sekundiks uriini kastmist ilmnevad tulemused tavaliselt viie minuti jooksul. Testi tulemused on tavaliselt nähtavad riba kujul. Testil on kontrollriba, mille abil saab värvi intensiivsuse abil öelda, kas tulemus on positiivne (kui riba värv on sama või heledam kui kontrollribadel) või negatiivne (kui riba on kahvatum kui kontrollrühm). Pidage meeles, et teie kehal on alati väike LH, nii kahvatu värv ei tähenda, et ovulatsioon toimuks - On väga oluline võrrelda seda kontrollribaga.

Millal alustada ovulatsioonitestide kasutamist?

On väga oluline teada, millal tsükli ajal ovulatsiooni teste alustada. Sest kui alustate liiga hilja, võite lihtsalt kulutada ovulatsiooni aega. Et olla täiesti kindel, peate tegema väikese arvutuse.

Kõigepealt peate teadma oma tsükli kestust: menstruatsiooni esimesest päevast (verejooks) kuni viimase päevani enne järgmise menstruatsiooni algust (verejooks). Te peaksite teadma oma viimaste tsüklite normaalset (keskmist) kestust päevades. Seejärel saate kasutada alltoodud tabelit, et teada saada, millisel tsükli päeval peaksite alustama ovulatsioonitestide kasutamist:

Teie tsükli kestus Tsükli päev, millal saate hakata kasutama ovulatsioonitesti
21 päeva 5 päeva
22 päeva 6 päeva
23 päeva 7 päeva
24 päeva 8 päeva
25 päeva 9 päeva
26 päeva 10 päeva
27 päeva 11 päeva
28 päeva 12 päeva
29 päeva 13 päeva
30 päeva 14 päeva
31 päeva 15 päeva
32 päeva 16 päeva
33 päeva 17 päeva
34 päeva 18 päeva
35 päeva 19 päeva
36 päeva 20 päeva
37 päeva 21 päeva
38 päeva 22 päeva
39 päeva 23 päeva

Samuti on saadaval viljakate päevade teadasaamine ovulatsiooni kalkulaator. Aga see ainult näitab tõenäoline ovulatsiooni kuupäev ja seetõttu pole see nii täpne kui ovulatsiooni testid.