Ovulatsiooni testid

Ovulatsioonitestid on täpsed, usaldusväärsed ja ette määrake oma tsükli kõige viljakam periood. Nii suurendavad need oluliselt rasestumise võimalust. Ovulatsiooni teste on kodus väga lihtne kasutada ja neid saab veebis soodsalt osta. Enne testide kasutamist on oluline hoolikalt läbi lugeda juhised, et veenduda, et kasutate neid õigesti.

Enamiku naiste jaoks ovulatsioon toimub umbes tsükli keskel, st umbes 14. päeval. Kui teie tsüklid on ebaregulaarsed, pole ovulatsiooni täpset kuupäeva siiski võimalik ennustada. Lisaks võivad mitmed muud tegurid põhjustada ovulatsiooni varem või hiljem kui tavaliselt. Iga naise keha käitub väga erinevalt ja ovulatsioon võib toimuda tsükli 8. päevast 21. päevani. Üldiselt, mida pikem on naiste tsükkel, seda hilisem ovulatsioon toimub.

Ovulatsioonitestid on suurepärane vahend peamiselt seetõttu, et need ennustavad ovulatsiooni ette. Lisaks on see ainus meetod, mis tuvastab ovulatsiooni peaaegu 100%. töökindlus. Ovulatsiooni kalkulaator, kehatemperatuuri mõõt, on ovulatsiooni määramiseks tavaliselt kasutatav meetod, kuid need pole kaugeltki nii täpsed ega usaldusväärsed kui ovulatsiooni testid.

Ovulatsioonitestide läbiviimine

Ovulatsioonitestide tegemine põhineb luteiniseeriva hormooni (LH) sisaldusel teie kehas, täpsemalt uriinis. Isegi enne ovulatsiooni algust on kehas LH-taseme järsk ja väga järsk tõus. Ovulatsioonitestid tuvastavad selle muutuse, mis on nende täpsuse ja usaldusväärsuse põhjus. Teie tsükli käik sõltub hormoonide aktiivsusest. Positiivne ovulatsioonitesti tulemus tähendab, et ovulatsioon toimub lähitulevikus kolm päeva ehk 24-72 tundi. Viljakuse kõrgpunkt saabub umbes pärast seda 36 tundi positiivse ovulatsiooni testi põhjal.

LH taseme tõus on väga lühike, seetõttu on ovulatsioonitesti kasutamise aeg väga oluline. Kuna LH eritub hommikul, on kõige parem teha test keskpäeval või pärastlõunal.

Samuti on oluline teada, millal alustada tsükli ajal ovulatsioonitestide kasutamist. Sest kui hakkate liiga hilja, võite lihtsalt ovulatsiooni aega veeta. Et olla täiesti kindel, peate tegema väikese arvutuse.

Millal kasutatakse ovulatsiooni teste?

Kõigepealt peate teadma oma tsükli pikkust: menstruatsiooni esimesest päevast (verejooks) kuni viimase päevani enne järgmise menstruatsiooni algust (verejooks). Te peaksite teadma oma viimase paari tsükli normaalset (keskmist) kestust päevades. Seejärel saate alloleva tabeli abil teada saada, millisel tsükli päeval peaksite ovulatsioonitesti kasutama hakkama:

Teie tsükli kestus Tsükli päev, millal saate hakata kasutama ovulatsioonitesti
21 päeva 5 päeva
22 päeva 6 päeva
23 päeva 7 päeva
24 päeva 8 päeva
25 päeva 9 päeva
26 päeva 10 päeva
27 päeva 11 päeva
28 päeva 12 päeva
29 päeva 13 päeva
30 päeva 14 päeva
31 päeva 15 päeva
32 päeva 16 päeva
33 päeva 17 päeva
34 päeva 18 päeva
35 päeva 19 päeva
36 päeva 20 päeva
37 päeva 21 päeva
38 päeva 22 päeva
39 päeva 23 päeva

Ovulatsiooni teste saab osta ka eraldi, kuid need on parimad koos osta ja üksteist rasedustesti. Nii saate kohe kontrollida, kas olete rase.