Korduvkasutatavad mähkmed

Korduvkasutatavad mähkmed on suurepärane alternatiiv ühekordselt kasutatavatele mähkmetele. Viimastel aastatel on tervisemured ja keskkonnasõbralikumad korduvkasutatavad mähkmed muutunud üha populaarsemaks, kuna mure ühekordselt kasutatavate mähkmete tervisemõjude pärast on kasvanud ja ökoloogiline kirjaoskus on kasvanud. Kuigi nendega on rohkem tööd kui ühekordsete töödega, on see tõenäoliselt nende ainus miinus.

Jah, pärast lapse tualettruumi viskamist tuleb korduvkasutatavaid mähkmeid pesta. Nii et tundlikumate emade jaoks on selline halva lõhnaga viletsus kordajate asemel ühekordsete valimisel otsustav tegur.

Eelised

Parim nõuanne emale, kellel pole kogemusi korduvkasutatavate mähkmetega, oleks nende praktiline testimine. Võite sõpradelt laenata, osta ühe mähkme lähimast poest või veebist, kuid proovimata ei õpita kõiki nende mähkmete nüansse. Võite proovida mitut erinevat tüüpi mähkmeid: AIO (kõik ühes) - kõik ühes mähkmed, tasku (vahetatava absorbendikihiga), ühe suurusega sobivad (sobivad teie lapsele sünnist kuni mähkmete kasutamise lõpuni). Lisateavet korduvkasutatavate mähkmete tüüpide kohta leiate siit.

Hind

Korduvkasutatavate mähkmete ja tarvikute komplekt võib maksta 300–500 eurot, mis on arvestatav summa, arvestades beebiga niigi suuri kulusid. Kui aga ostate õige koguse korduvkasutatavaid mähkmeid, ei maksa need tavaliselt rohkem. Vahepeal on ühekordset vaja palju rohkem ja kogu lapse kasvatamise ajal võivad nende kulud ulatuda kuni 1500–2000 euroni. Muidugi sõltub see sellest, kui kiiresti teie laps tassi kasutamise ära õpib ning kust ja milliseid ühekordseid mähkmeid ostate. Siiski on selge, et korduvkasutatavad mähkmed on palju odavam alternatiiv ühekordsetele mähkmetele kui hinnanguline pesukulu.

Ökoloogia

Üks laps tarbib kogu mähkmete perioodi jooksul 5000–8000 ühekordselt kasutatavat mähkmeid, mis kaaluvad umbes tonni. Kujutage ette sellist tohutut mäge kasutatud mähkmeid! Pidades silmas, et Leedus sünnib ligi 30 tuhat inimest. lapsed igal aastal, on kasutatud mähkmed prügiveo oluline osa, seega on nende kõrvaldamine üks olulisi samme ökoloogilise jalajälje vähendamisel. Muidugi pole ka korduvkasutatavad mähkmed keskkonnale täiesti kahjutud. Nende sagedane pesemine kasutab vett ja elektrit ning pesuvahendid võivad veekogusid negatiivselt mõjutada. Nii et mõlemad mähkmetüübid ei sobi meid ümbritseva keskkonna jaoks ideaalselt, nii et valides peate arvestama sellega, mis on teile vastuvõetavam.

Kui palju mähkmeid vajate?

Kuidas kasutada korduvkasutatavaid mähkmeid

Kui olete valinud endale sobivad, saate neid piisavalt osta. Tavaliselt on soovitatav kasutada 20–30 tükki mähkmeid või sama palju vahetatavaid imavaid padjaid, kui kasutate vahetatavate padjadega mähkmeid. Viimasel juhul vajate vähem mähkmeid - piisab 10-st või isegi vähemast. Muidugi, kui laps kasvab, läheb mähkmeid aina vähem vaja.

Samuti tuleks pakkuda teatavaid lisatooteid: nagu juba mainitud, padjad, mähkmepaber, samuti korv mähkmete ja kasutatud mähkmete jaoks. Viimased on reisil olles eriti kasulikud.

On väga oluline kasutada tooteid, mis ei kahjusta mähkmeid: need ei tohiks sisaldada kangapehmendeid, plekieemaldajaid ega õlisid.