Ovulatsiooni testid

Ovulatsioonitestid on täpsed, usaldusväärsed ja ette määrata tsükli kõige viljakam periood (viljakad päevad). Nii suureneb teie võimalus rasestuda märkimisväärselt. Ovulatsiooni teste on kodus väga lihtne kasutada ning neid saab veebis odavalt ja anonüümselt osta. Enne testide kasutamist lugege hoolikalt juhiseid ja veenduge, et kasutate neid õigesti.

Ovulatsioon toimub tavaliselt umbes tsükli keskel, st umbes 14. päeval. Kui tsüklid on ebaregulaarsed, on ovulatsiooni täpset kuupäeva raske ennustada. Veelgi enam, paljud muud tegurid võivad põhjustada ovulatsiooni varem või hiljem kui tavaliselt. Iga naise keha käitub väga erinevalt ja ovulatsioon võib toimuda tsükli 8. kuni 21. päevani. See on normaalne mida pikem on naise tsükkel, seda hiljem toimub ovulatsioon.

Ovulatsioonitestide suurim eelis on see, et need määravad ovulatsiooni kuupäeva ette. Seetõttu saate oma partneriga armukava planeerida. Ovulatsioonitestide usaldusväärsus on peaaegu 100%, nii et kui te neid õigesti kasutate, võite nende tulemusi usaldada. Muidugi on ovulatsiooni kuupäeva määramiseks rohkem võimalusi (ovulatsiooni kalkulaator, kehatemperatuuri mõõtmine jne), kuid need on vähem täpsed ja usaldusväärsed ning mis kõige hullem - nad tuvastavad ovulatsiooni siis, kui see juba toimub või on juba toimunud.

Ovulatsioonitestide läbiviimine

Ovulatsioonitestide tegemine põhineb luteiniseeriva hormooni (LH) sisaldusel teie kehas, täpsemalt uriinis. Isegi enne ovulatsiooni algust on kehas LH-taseme järsk ja väga järsk tõus. Ovulatsioonitestid tuvastavad selle muutuse, mis on nende täpsuse ja usaldusväärsuse põhjus. Teie tsükli käik sõltub hormoonide aktiivsusest. Positiivne ovulatsioonitesti tulemus tähendab, et ovulatsioon toimub lähitulevikus kolm päeva ehk 24-72 tundi. Viljakuse kõrgpunkt saabub umbes pärast seda 36 tundi positiivse ovulatsiooni testi põhjal.

LH taseme tõus on väga lühike, seetõttu on ovulatsioonitesti kasutamise aeg väga oluline. Kuna LH eritub hommikul, on kõige parem teha test keskpäeval või pärastlõunal.

Samuti on oluline teada, millal alustada tsükli ajal ovulatsioonitestide kasutamist. Sest kui hakkate liiga hilja, võite lihtsalt ovulatsiooni aega veeta. Et olla täiesti kindel, peate tegema väikese arvutuse.

Alates esimesest päevast

Kõigepealt peate teadma oma tsükli pikkust: menstruatsiooni esimesest päevast (verejooks) kuni viimase päevani enne järgmise menstruatsiooni algust (verejooks). Te peaksite teadma oma viimaste tsüklite normaalset (keskmist) kestust päevades. Seejärel saate kasutada allolevat tabelit, et teada saada, millisel tsüklipäeval peaksite ovulatsioonikatseid kasutama:

Teie tsükli kestus Ovulatsioonitestide kasutamist saate alustada tsükli päeval
21 päeva 5 päeva
22 päeva 6 päeva
23 päeva 7 päeva
24 päeva 8 päeva
25 päeva 9 päeva
26 päeva 10 päeva
27 päeva 11 päeva
28 päeva 12 päeva
29 päeva 13 päeva
30 päeva 14 päeva
31 päeva 15 päeva
32 päeva 16 päeva
33 päeva 17 päeva
34 päeva 18 päeva
35 päeva 19 päeva
36 päeva 20 päeva
37 päeva 21 päeva
38 päeva 22 päeva
39 päeva 23 päeva