Rasedustestid

Rasedustestid annavad teada, kas olete rase. Testi on väga lihtne kasutada, neid on mugav teha kodus mõne minutiga. Rasedustestide toimimise põhimõte põhineb tundlikkusel hormooni hCG suhtes. Seda hormooni nimetatakse ka rasedushormooniks ja see hakkab kehas tootma pärast seda, kui viljastatud munarakk kinnitub emaka seinale umbes kuue raseduspäeva järel. Hormooni leidub alati rase naise uriinis ja see asjaolu sobib ideaalselt rasedustestide jaoks - kui neid leotatakse uriinis või urineeritakse, saadakse tulemus mõne minuti pärast.

Rasedusteste on kahte tüüpi: uriin ja veri. Uriinitesti saab kasutada nii kodus kui ka meditsiiniasutuses. Enamik naisi valib selle meetodi kõigepealt, umbes nädal pärast hilinenud menstruatsiooni. Usaldusväärsete tulemuste saamiseks on vaja hoolikalt järgida nendele testidele lisatud juhiseid. Kui tulemus on positiivne (olete rase), peate nägema arsti, kes kinnitab või eitab, et olete rase. Selleks saab teha vereanalüüsi.

Vere rasedustestid tuvastavad raseduse varem kui uriinianalüüsid: ainult 6-8 päeva pärast viljastamist tuvastatakse hormoon hCG veres kiiremini kui uriinis.

Rasedustestide usaldusväärsus

Parim on rasedustesti teha vähemalt nädal pärast hilinenud perioodi. Muidugi võib sellises olukorras nädala ootamine tunduda liiga emotsionaalne. Sel juhul aitab raseduse varajased testidkes reageerivad 7-10 päeva pärast viljastamist (mis tähendab, et kui teie menstruatsioon on juba hiljaks jäänud, siis saate sellise testi teha paari päeva jooksul). Rasedustesti tuleks teha ainult hommikul, kui ärkate, kui uriin on kõige kontsentreeritum.

Kodus kasutatavad uriinianalüüsid on u 97 protsenti täpsus. Vere raseduse testid on veelgi täpsemad.

Rasedustestid veebis

Sageli soovite rasedusteste saada anonüümselt, seega on kõige mugavam seda teha veebis. Gandro Laboratorija pakub rasedusteste veebist, saate neid tellida ükskõik kust Leedust ja kui elate välismaal - saadame nad ka sinna! Pakid on täiesti diskreetsed - ümbriku välisküljel pole nende sisu kohta teavet.

Leedus saate teste tellida tavalise Leedu postisaadetisena või LP Expressi postkontorite kaudu - viimasel juhul jõuab saadetis kohale 1 tööpäeva jooksul! Lisateavet tarnetingimuste kohta saate lugeda siit. >>