Rasedustestid

Rasedustestid annavad teile teada, kui olete rase. Testi on väga lihtne kasutada, neid on mugav mõne minuti jooksul kodus teha. Rasedustestide toimimise põhimõte põhineb tundlikkusel hormooni hCG suhtes. Seda hormooni nimetatakse ka raseduse hormooniks ja seda hakatakse organismis tootma pärast seda, kui viljastatud munarakk kinnitub emakaseinale umbes kuuepäevase raseduse järel. Hormooni leidub alati rase naise uriinis ja see asjaolu sobib suurepäraselt rasedustestide jaoks - kui nad on uriiniga leotatud või urineeritud, saadakse tulemus mõne minuti pärast.

Rasedusteste on kahte tüüpi: uriin ja veri. Uriinitesti saab kasutada nii kodus kui ka meditsiiniasutuses. Enamik naisi valib selle meetodi kõigepealt, umbes nädal pärast hilinenud menstruatsiooni. Usaldusväärsete tulemuste saamiseks on vaja hoolikalt järgida nendele testidele lisatud juhiseid. Kui tulemus on positiivne (olete rase), peate nägema arsti, kes kinnitab või eitab, et olete rase. Selleks saab teha vereanalüüsi.

Vere rasedustestid tuvastavad raseduse varem kui uriinianalüüsid: ainult 6-8 päeva pärast viljastamist tuvastatakse hormoon hCG veres kiiremini kui uriinis.

Rasedustestide usaldusväärsus

Parim on rasedustesti teha vähemalt nädal pärast hilinenud perioodi. Muidugi võib sellises olukorras nädala ootamine tunduda liiga emotsionaalne. Sel juhul aitab raseduse varajased testidkes reageerivad 7-10 päeva pärast viljastamist (mis tähendab, et kui teie menstruatsioon on juba hiljaks jäänud, siis saate sellise testi teha paari päeva jooksul). Rasedustesti tuleks teha ainult hommikul, kui ärkate, kui uriin on kõige kontsentreeritum.

Kodus kasutatavad uriinianalüüsid on u 97 protsenti täpsus. Vere raseduse testid on veelgi täpsemad.

Rasedustestid veebis

Sageli soovite rasedustestid teha anonüümselt, nii et kõige mugavam on seda teha veebis. Gandro Laboratorija pakub rasedustestid veebis, saate neid tellida kõikjal Leedus ja kui elate välismaal - saadame ka sinna! Pakid on täiesti diskreetsed - ümbriku välisküljel pole teavet nende sisu kohta.

Leedus saab teste tellida tavalise Leedu postisaadetisena või LP Expressi postkontorite kaudu - viimasel juhul saabub saadetis 1 tööpäeva jooksul! Lisateavet tarnetingimuste kohta leiate siit. >>