Korduvkasutatavad mähkmed

Viljakad päevad ja ovulatsioon

Viljakad päevad ja ovulatsioon on naise tsükli kõige olulisemad etapid. Ovulatsiooni tekkimise täpne teadmine suurendab oluliselt teie rasestumise võimalusi. Selles artiklis käsitleme lühidalt mõningaid kõige olulisemaid asju, mis aitavad teil oma viljakate päevade kohta teada saada.

Mis on viljakad päevad?

Viljakad päevad on periood, mil naise keha on viljastamiseks kõige paremini ette valmistatud. Vastasel juhul nimetatakse seda perioodi ka "viljakuse aknaks". Viljakuse aken). Umbes sel ajal on soovitatav oma partneriga sagedamini seksida, kui soovite lapsi saada. Teades oma viljaka perioodi täpset kuupäeva, suurenevad rasestumisvõimalused märkimisväärselt. Muidugi ainult siis, kui teil ja teie partneril pole mingeid viljakusprobleeme.

Ovulatsioon

Ovulatsioon on protsess naise kehas, mille käigus muna väljub munasarjast ja siseneb munajuhasse, mis liigub emakasse. Viljastamine toimub just munajuhas. Sellepärast on nii oluline teada ovulatsiooni kuupäeva - samal ajal saate teada oma viljakaid päevi.

Millal on viljakad päevad?

Viljakad päevad hõlmavad ovulatsiooni perioodi - mõni päev enne ja vahetult pärast seda. Tavaliselt öeldakse, et viljakad päevad kestavad umbes 6 päeva, kuid see sõltub tsükli pikkusest ja võib erineda ka iga tsükli perioodil. Parim aeg rasestumiseks armuda on kolm päeva enne ovulatsiooni. Selle põhjuseks on asjaolu, et mehe seemnerakud püsivad elujõulised umbes 3 päeva, nii et armatsemine kolmandal / teisel / esimesel päeval enne ovulatsiooni tagab, et te ei jäta ovulatsiooni vahele ja mehe seeme on teie sees, nagu see toimub. Nii saate edukalt läbi mõelda.

Kuidas leida viljakaid päevi?

Viljakate päevade teadasaamiseks on mitu võimalust. Kõige lihtsam, aga ka kõige vähem usaldusväärne on munaraku kestuse teadasaamine, teades tsükli pikkust, mis põhineb statistilisel keskmisel arvul, mis pärineb paljudest naissoost saadud andmetest. Näiteks kui teie tsükkel kestab 28 päeva, toimub ovulatsioon tsükli 14. päeval. Kahjuks põhineb see meetod ainult eeldusel, et teie tsükkel on keskmine ja ovulatsioon toimub ka keskmisel ajal. Kuid mitte ainult erinevate naiste tsüklid pole erinevad, vaid ka sama naise erinevad tsüklid võivad olla erinevad, seega pole see meetod väga sobiv. Võite kasutada ovulatsioonikalkulaatorit, mis töötab sarnasel põhimõttel: kui teate oma viimase tsükli esimese päeva kuupäeva ja tsükli tavapärast kestust, arvutab see kalkulaator automaatselt teie järgmise ovulatsiooni kuupäeva. Ovulatsioonikalkulaatori leiate veebisaidilt.

Teine võimalus on mõõta kehatemperatuuri. Ainult hommikul ärgates saate temperatuuri mõõtes kindlaks teha, kas ovulatsioon toimub teie kehas või on see just toimunud. Vahetult enne ovulatsiooni tõstab hormooni progesterooni suurenenud sisaldus kehatemperatuuri. Paraku teatavad temperatuurimõõtmised juba ovulatsiooni post factumst kui see on juba toimunud. Siis võib olla liiga hilja (kuid võimalik) rasestuda, isegi päeval hiljem seda armastades.

Kõige täpsemad viljakad päevad määratakse ovulatsioonitestidega, mis on tundlikud LH (luteiniseeriva hormooni) sisalduse suhtes uriinis. Selle hormooni tase tõuseb järsult umbes 36 tundi enne ovulatsiooni. Seega, kui teil on olnud ovulatsioonitesti ja see on positiivne, on teil vähemalt umbes kolm viljakat päeva, mille jooksul saate oma partneriga töötada. Viljakatel päevadel on soovitatav armuda vähemalt igal teisel päeval. Mõned eksperdid ei soovita igapäevaselt armuda, kuna see võib põhjustada sperma kvaliteedi väikest langust.