Viljakus

Viljakus on võime saada järglasi. Kui nii naine kui ka mees on viljakad, ei tohiks neil olla lapse eostamisega probleeme. Piisab armatsemisest ilma ettevaatusabinõudeta ja tavaliselt rasestub naine aasta jooksul. Kui see esimesel katseaastal ebaõnnestub, tuleks pöörduda viljakuse spetsialistide poole. Selles artiklis pakume asjatundlikku nõu, kuidas viljakust suurendada ja seeläbi kured võimalikult kiiresti kinni püüda!

Kehakaal

Nii ala- kui ka ülekaal võib rasestumist oluliselt raskendada. Kahjuks ignoreeritakse seda tegurit sageli täielikult, ehkki selle olulisuses on pikka aega kahtletud. Uuringud on näidanud, et ülekaalulised naised (vastavalt kehamassiindeks KMI> 25) rasestus kaks korda kauem kui normaalse kehakaaluga naised (KMI 18,5–24,9). Kuid veelgi hullem, kui kaal on liiga madal (KMI <19). Sellised naised rasestuvad neli korda kauem kui normaalse kehakaaluga naised! Seetõttu peaksite enne rasestumist proovima hoida oma kehakaalu normaalses vahemikus.

Meeste viljakus

Kuigi valitsev arvamus on, et lahtised aluspüksid on paremad kui sukkpüksid, pole seda kinnitanud ükski uurimus. Üks asi, mis võib sperma kvaliteeti mõjutada, on aga kuumus. Kui munandit hoitakse pikka aega kõrgel temperatuuril, on mõned uuringud näidanud, et sperma kvaliteet võib halveneda. Näiteks igapäevased pikad kuumad vannid, saunad võivad vähendada naise viljastamise võimalusi. Seetõttu peaksid mehed hoiduma nende naudingute kasutamisest raseduse ajal liiga sageli.

Ehkki sülearvutite kasutamise (teel hoidmise) ja mobiiltelefonide pükste esitaskus hoidmise kohta on vastuolulisi hinnanguid, usuvad mõned eksperdid, et need seadmed võivad pikaajaliselt kahjustada mehe viljakust.i. Seetõttu tuleks kogu viha tõttu eostamise ajal kaaluda nende seadmete kasutamist.

Vedeliku tarbimine

Liiga palju kohvi ja alkoholi võib vähendada naise viljakust. Eksperdid väidavad, et viljakuse vähenemise põhjuseks võib olla rohkem kui 5 tassi kohvi päevas (mis on rohkem kui 500 mg kofeiini). Mõõdukas kohvitarbimine ei mõjuta viljakust. Seetõttu, kui tarbite päevas kuni 200–250 mg kofeiini, ei tohiks olla ettevaatlik.

Mis puutub alkoholi piirmäära, siis pole olukord nii selge. Siinkohal tuleks jällegi tarbida mõõdukalt, klaas veini ei tohiks aeg-ajalt rasestumisvõimalusi kahjulikult mõjutada. Kuid raseduse ajal on vaja alkoholist täielikult loobuda, vastasel juhul võib loote pöördumatult kahjustada.

Suitsetamine

Tubakas kahjustab nii meeste kui ka naiste viljakust. Naise puhul vähendab suitsetamine emaka valmisolekut munarakku võtta. Meestel võib tubakas mitte ainult kahjustada sperma kvaliteeti, vaid kahjustada ka sperma DNA-d. Ja sellel võivad olla sündimata lapsele traagilised tagajärjed.

Viljakad päevad (ovulatsioon)

Seda nimetatakse tavaliselt viljakuse aknaks: tavaliselt nimetatakse seda umbes 6-päevaseks perioodiks, mis lõpeb ovulatsiooniga. Rasedus on kõige realistlikum kolm päeva enne ovulatsiooni. Mõned paarid teevad ovulatsiooni ajal või pärast seda armastuse vea. Enne ovulatsiooni peaksite armuma. Selle abil saate teada saada, millal naise keha ovulatsiooni hakkab viljakate päevade kalkulaatorvõi veel parem kasutada ovulatsiooni testid.

Seks

Mõned paarid usuvad, et mõneks ajaks hoidumine parandab sperma kvaliteeti ja suurendab seega rasestumisvõimalusi. See pole tõsi - sellised seemnerakud kogunemine on sperma kvaliteedile väga vähe mõju. Tihti arvatakse ka, et liiga sage seks võib halvendada sperma kvaliteeti. Kuid uuringud näitavad, et võite armastada nii iga päev kui ka igal teisel päeval - rasestumise edu on mõlemal juhul põhimõtteliselt sama.

Määrdeained

Sageli armastav võib olla kasulik kasutada libestit. Arstid ei vaidle sellele vastu, kuid tuleks kaaluda valikut. Mõni määrdeaine võib vähendada rasestumise võimalust, seega veenduge, et teie kasutatav määrdeaine ei sisalda spermitsiidseid (spermide hävitavaid) ühendeid. Vett sisaldavaid määrdeaineid tuleks vältida, kuna need vähendavad seemnerakkude liikumist.

Pestitsiidid ja muud ohtlikud ained

Kokkupuude pestitsiididega, eriti põllumajanduses kasutatavate pestitsiididega, võib kahjustada nii naiste kui meeste fertiilsust. Mõned puhastusvahendid, printerites kasutatavad ühendid jne võivad kahjustada naise viljakust. Hea näpunäide oleks lihtsalt vältida kokkupuudet ainetega, milles te pole kindel.